KYOCERA AVX 0805ZC183KAT2A
0805ZC183KAT2A
Part No.:
0805ZC183KAT2A
Datasheet:
ShinYua0805ZC183KAT2A.pdf
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)