KYOCERA AVX 0805ZD225MAT4A
0805ZD225MAT4A
Part No.:
0805ZD225MAT4A
Datasheet:
0805ZD225MAT4A.pdf
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)