API Delevan Inc. 0925R-102H
0925R-102H
Part No.:
0925R-102H
Datasheet:
ShinYua0925R-102H.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM TH
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
385 mA
Current-Saturation(Isat):
385mA
DCResistance(DCR):
300mOhm Max
Q@Freq:
37 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
150MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-102H.pdf
1. How to order 0925R-102H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-102H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-102H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-102H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-102H pin diagram, 0925R-102H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 385 mA 385 mA 385 mA 385 mA 385 mA
Current-Saturation(Isat) 385mA 385mA 385mA 385mA 385mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max
Q@Freq 37 @ 25MHz 37 @ 25MHz 37 @ 25MHz 37 @ 25MHz 37 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 150MHz 150MHz 150MHz 150MHz 150MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz