API Delevan Inc. 0925R-103H
0925R-103H
Part No.:
0925R-103H
Datasheet:
ShinYua0925R-103H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
106 mA
Current-Saturation(Isat):
106mA
DCResistance(DCR):
4Ohm Max
Q@Freq:
57 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-103H.pdf
1. How to order 0925R-103H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-103H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-103H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-103H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-103H pin diagram, 0925R-103H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 106 mA 106 mA 106 mA 106 mA 106 mA
Current-Saturation(Isat) 106mA 106mA 106mA 106mA 106mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max
Q@Freq 57 @ 7.9MHz 57 @ 7.9MHz 57 @ 7.9MHz 57 @ 7.9MHz 57 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz