API Delevan Inc. 0925R-123H
0925R-123H
Part No.:
0925R-123H
Datasheet:
ShinYua0925R-123H.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM TH
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
122 mA
Current-Saturation(Isat):
122mA
DCResistance(DCR):
3Ohm Max
Q@Freq:
36 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
35MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-123H.pdf
1. How to order 0925R-123H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-123H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-123H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-123H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-123H pin diagram, 0925R-123H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 122 mA 122 mA 122 mA 122 mA 122 mA
Current-Saturation(Isat) 122mA 122mA 122mA 122mA 122mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max
Q@Freq 36 @ 2.5MHz 36 @ 2.5MHz 36 @ 2.5MHz 36 @ 2.5MHz 36 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz