API Delevan Inc. 0925R-152H
0925R-152H
Part No.:
0925R-152H
Datasheet:
ShinYua0925R-152H.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM TH
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
228 mA
Current-Saturation(Isat):
228mA
DCResistance(DCR):
860mOhm Max
Q@Freq:
41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
115MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-152H.pdf
1. How to order 0925R-152H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-152H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-152H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-152H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-152H pin diagram, 0925R-152H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 228 mA 228 mA 228 mA 228 mA 228 mA
Current-Saturation(Isat) 228mA 228mA 228mA 228mA 228mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 860mOhm Max 860mOhm Max 860mOhm Max 860mOhm Max 860mOhm Max
Q@Freq 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz