API Delevan Inc. 0925R-153H
0925R-153H
Part No.:
0925R-153H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua0925R-153H.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 115MA 3.4 OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
0925R
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
115 mA
Current-Saturation(Isat):
115mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
3.4Ohm Max
Q@Freq:
38 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
30MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua0925R-153H.pdf
1. How to order 0925R-153H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-153H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-153H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-153H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-153H pin diagram, 0925R-153H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 0925R-101K 0925R-102K 0925R-103K 0925R-121K 0925R-122K
Part Number 0925R-101K 0925R-102K 0925R-103K 0925R-121K 0925R-122K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 0925R 0925R 0925R 0925R 0925R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA
Current-Saturation(Isat) 115mA 115mA 115mA 115mA 115mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.4Ohm Max 3.4Ohm Max 3.4Ohm Max 3.4Ohm Max 3.4Ohm Max
Q@Freq 38 @ 2.5MHz 38 @ 2.5MHz 38 @ 2.5MHz 38 @ 2.5MHz 38 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz