API Delevan Inc. 0925R-183H
0925R-183H
Part No.:
0925R-183H
Datasheet:
ShinYua0925R-183H.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 108MA 3.8 OHM TH
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
108 mA
Current-Saturation(Isat):
108mA
DCResistance(DCR):
3.8Ohm Max
Q@Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
26MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-183H.pdf
1. How to order 0925R-183H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-183H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-183H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-183H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-183H pin diagram, 0925R-183H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 108 mA 108 mA 108 mA 108 mA 108 mA
Current-Saturation(Isat) 108mA 108mA 108mA 108mA 108mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max
Q@Freq 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz