API Delevan Inc. 0925R-271H
0925R-271H
Part No.:
0925R-271H
Datasheet:
ShinYua0925R-271H.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 530MA 160MOHM TH
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
530 mA
Current-Saturation(Isat):
530mA
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
Q@Freq:
46 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
300MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-271H.pdf
1. How to order 0925R-271H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-271H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-271H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-271H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-271H pin diagram, 0925R-271H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 270 nH 270 nH 270 nH 270 nH 270 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 530 mA 530 mA 530 mA 530 mA 530 mA
Current-Saturation(Isat) 530mA 530mA 530mA 530mA 530mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max
Q@Freq 46 @ 25MHz 46 @ 25MHz 46 @ 25MHz 46 @ 25MHz 46 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 300MHz 300MHz 300MHz 300MHz 300MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz