API Delevan Inc. 0925R-272H
0925R-272H
Part No.:
0925R-272H
Datasheet:
ShinYua0925R-272H.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM TH
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
193 mA
Current-Saturation(Isat):
193mA
DCResistance(DCR):
1.2Ohm Max
Q@Freq:
48 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
90MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-272H.pdf
1. How to order 0925R-272H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-272H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-272H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-272H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-272H pin diagram, 0925R-272H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 193 mA 193 mA 193 mA 193 mA 193 mA
Current-Saturation(Isat) 193mA 193mA 193mA 193mA 193mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max
Q@Freq 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 90MHz 90MHz 90MHz 90MHz 90MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz