API Delevan Inc. 0925R-331H
0925R-331H
Part No.:
0925R-331H
Datasheet:
ShinYua0925R-331H.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 495MA 180MOHM TH
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
495 mA
Current-Saturation(Isat):
495mA
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
260MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-331H.pdf
1. How to order 0925R-331H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-331H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-331H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-331H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-331H pin diagram, 0925R-331H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 495 mA 495 mA 495 mA 495 mA 495 mA
Current-Saturation(Isat) 495mA 495mA 495mA 495mA 495mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max
Q@Freq 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 260MHz 260MHz 260MHz 260MHz 260MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz