API Delevan Inc. 0925R-391H
0925R-391H
Part No.:
0925R-391H
Datasheet:
ShinYua0925R-391H.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM TH
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
485 mA
Current-Saturation(Isat):
485mA
DCResistance(DCR):
190mOhm Max
Q@Freq:
42 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
230MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-391H.pdf
1. How to order 0925R-391H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-391H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-391H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-391H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-391H pin diagram, 0925R-391H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 390 nH 390 nH 390 nH 390 nH 390 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 485 mA 485 mA 485 mA 485 mA 485 mA
Current-Saturation(Isat) 485mA 485mA 485mA 485mA 485mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max
Q@Freq 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 230MHz 230MHz 230MHz 230MHz 230MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz