API Delevan Inc. 0925R-471H
0925R-471H
Part No.:
0925R-471H
Datasheet:
ShinYua0925R-471H.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 460MA 210MOHM TH
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
460 mA
Current-Saturation(Isat):
460mA
DCResistance(DCR):
210mOhm Max
Q@Freq:
41 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
220MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-471H.pdf
1. How to order 0925R-471H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-471H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-471H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-471H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-471H pin diagram, 0925R-471H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 460 mA 460 mA 460 mA 460 mA 460 mA
Current-Saturation(Isat) 460mA 460mA 460mA 460mA 460mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max
Q@Freq 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 220MHz 220MHz 220MHz 220MHz 220MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz