API Delevan Inc. 0925R-561H
0925R-561H
Part No.:
0925R-561H
Datasheet:
ShinYua0925R-561H.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 440MA 230MOHM TH
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
440 mA
Current-Saturation(Isat):
440mA
DCResistance(DCR):
230mOhm Max
Q@Freq:
41 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
210MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-561H.pdf
1. How to order 0925R-561H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-561H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-561H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-561H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-561H pin diagram, 0925R-561H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 440 mA 440 mA 440 mA 440 mA 440 mA
Current-Saturation(Isat) 440mA 440mA 440mA 440mA 440mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 230mOhm Max 230mOhm Max 230mOhm Max 230mOhm Max 230mOhm Max
Q@Freq 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz 41 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz