API Delevan Inc. 0925R-562H
0925R-562H
Part No.:
0925R-562H
Datasheet:
ShinYua0925R-562H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
124 mA
Current-Saturation(Isat):
124mA
DCResistance(DCR):
2.9Ohm Max
Q@Freq:
54 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
60MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-562H.pdf
1. How to order 0925R-562H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-562H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-562H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-562H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-562H pin diagram, 0925R-562H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 124 mA 124 mA 124 mA 124 mA 124 mA
Current-Saturation(Isat) 124mA 124mA 124mA 124mA 124mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max
Q@Freq 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz