API Delevan Inc. 0925R-682H
0925R-682H
Part No.:
0925R-682H
Datasheet:
ShinYua0925R-682H.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM TH
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
118 mA
Current-Saturation(Isat):
118mA
DCResistance(DCR):
3.2Ohm Max
Q@Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-682H.pdf
1. How to order 0925R-682H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-682H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-682H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-682H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-682H pin diagram, 0925R-682H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 118 mA 118 mA 118 mA 118 mA 118 mA
Current-Saturation(Isat) 118mA 118mA 118mA 118mA 118mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max
Q@Freq 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz