API Delevan Inc. 0925R-821H
0925R-821H
Part No.:
0925R-821H
Datasheet:
ShinYua0925R-821H.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 405MA 270MOHM TH
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
405 mA
Current-Saturation(Isat):
405mA
DCResistance(DCR):
270mOhm Max
Q@Freq:
38 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
165MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-821H.pdf
1. How to order 0925R-821H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-821H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-821H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-821H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-821H pin diagram, 0925R-821H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 405 mA 405 mA 405 mA 405 mA 405 mA
Current-Saturation(Isat) 405mA 405mA 405mA 405mA 405mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max
Q@Freq 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 165MHz 165MHz 165MHz 165MHz 165MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz