API Delevan Inc. 0925R-822H
0925R-822H
Part No.:
0925R-822H
Datasheet:
ShinYua0925R-822H.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
111 mA
Current-Saturation(Isat):
111mA
DCResistance(DCR):
3.6Ohm Max
Q@Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
53MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua0925R-822H.pdf
1. How to order 0925R-822H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0925R-822H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-822H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-822H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-822H pin diagram, 0925R-822H datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 111 mA 111 mA 111 mA 111 mA 111 mA
Current-Saturation(Isat) 111mA 111mA 111mA 111mA 111mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max
Q@Freq 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz