API Delevan Inc. 1008-100J
1008-100J
Part No.:
1008-100J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ShinYua1008-100J.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 1.562A 50MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1008
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.562 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
50mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
2.7GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
1008
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1008-100J.pdf
1. How to order 1008-100J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1008-100J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008-100J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1008-100J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1008-100J pin diagram, 1008-100J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1008-153J 1008-100K 1008-120K 1008-150K 1008-180K
Part Number 1008-153J 1008-100K 1008-120K 1008-150K 1008-180K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1008 1008 1008 1008 1008
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 1.562 A 1.562 A 1.562 A 1.562 A 1.562 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 50mOhm Max 50mOhm Max 50mOhm Max 50mOhm Max 50mOhm Max
Q@Freq 40 @ 50MHz 40 @ 50MHz 40 @ 50MHz 40 @ 50MHz 40 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 2.7GHz 2.7GHz 2.7GHz 2.7GHz 2.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz