API Delevan Inc. 1008-473J
1008-473J
Part No.:
1008-473J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua1008-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1008
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
120 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
10Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
11MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1008-473J.pdf
1. How to order 1008-473J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1008-473J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008-473J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1008-473J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1008-473J pin diagram, 1008-473J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1008-153J 1008-100K 1008-120K 1008-150K 1008-180K
Part Number 1008-153J 1008-100K 1008-120K 1008-150K 1008-180K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1008 1008 1008 1008 1008
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 10Ohm Max 10Ohm Max 10Ohm Max 10Ohm Max 10Ohm Max
Q@Freq 30 @ 2.5MHz 30 @ 2.5MHz 30 @ 2.5MHz 30 @ 2.5MHz 30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 11MHz 11MHz 11MHz 11MHz 11MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz