Delta Electronics/Components 1008CT-300EJTS
1008CT-300EJTS
Part No.:
1008CT-300EJTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYua1008CT-300EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 30NH 600MA 380MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1008CT
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
30 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
600 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
380mOhm
Q@Freq:
69 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
2.4GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz