Delta Electronics/Components 1008CT-500EJTS
1008CT-500EJTS
Part No.:
1008CT-500EJTS
Datasheet:
ShinYua1008CT-500EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 50NH 600MA 480MOHM SMD
Inductance:
50 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
480mOhm
Q@Freq:
72 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.9GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz