Delta Electronics/Components 1008CT-600EKTS
1008CT-600EKTS
Part No.:
1008CT-600EKTS
Datasheet:
ShinYua1008CT-600EKTS.pdf
Description:
FIXED IND 60NH 600MA 520MOHM SMD
Inductance:
60 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
520mOhm
Q@Freq:
75 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz