Delta Electronics/Components 1008CT-820EJTS
1008CT-820EJTS
Part No.:
1008CT-820EJTS
Datasheet:
ShinYua1008CT-820EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 500MA 560MOHM SMD
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
560mOhm
Q@Freq:
50 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.1GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz