Delta Electronics/Components 1008CT-820EKTS
1008CT-820EKTS
Part No.:
1008CT-820EKTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYua1008CT-820EKTS.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 500MA 560MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1008CT
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
500 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
560mOhm
Q@Freq:
50 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.1GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz