American Technical Ceramics 100B150JT500XT1K
100B150JT500XT1K
Part No.:
100B150JT500XT1K
Datasheet:
ShinYua100B150JT500XT1K.pdf
Description:
CAP CER 15PF 500V P90 1111
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)