American Technical Ceramics 100B151JW300XT1K
100B151JW300XT1K
Part No.:
100B151JW300XT1K
Datasheet:
ShinYua100B151JW300XT1K.pdf
Description:
CAP CER 150PF 300V P90 1111
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
300V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)