Rubycon 100ZLH150MEFC10X23
100ZLH150MEFC10X23
Part No.:
100ZLH150MEFC10X23
Datasheet:
ShinYua100ZLH150MEFC10X23.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ZLH
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)