Rubycon 100ZLH68MEFC10X16
100ZLH68MEFC10X16
Part No.:
100ZLH68MEFC10X16
Datasheet:
ShinYua100ZLH68MEFC10X16.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
ZLH
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)