Amphenol ICC (FCI) 10143816-010LF
10143816-010LF
Part No.:
10143816-010LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua10143816-010LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 1.27MM
Packaging:
Bulk
Series:
Minitek MicroSpace™ 1.27mm
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.050 (1.27mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.081 (2.06mm)