Cornell Dubilier Electronics (CDE) 101X632U063AH1A
101X632U063AH1A
Part No.:
101X632U063AH1A
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
101X632U063AH1A.pdf
Description:
CAP ALUM 6300UF 63V SCREW
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6300 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C