API Delevan Inc. 1025R-20G
1025R-20G
Part No.:
1025R-20G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua1025R-20G.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 390MA 1 OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1025R
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
390 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1Ohm Max
Q@Freq:
25 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
230MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1025R-20G.pdf
1. How to order 1025R-20G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1025R-20G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1025R-20G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1025R-20G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1025R-20G pin diagram, 1025R-20G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1025R-68K 1025R-44K 1025R-08K 1025R-28K 1025R-20K
Part Number 1025R-68K 1025R-44K 1025R-08K 1025R-28K 1025R-20K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1025R 1025R 1025R 1025R 1025R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max
Q@Freq 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 230MHz 230MHz 230MHz 230MHz 230MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz