Johanson Technology Inc. 102S42E3R0CV4E
102S42E3R0CV4E
Part No.:
102S42E3R0CV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
ShinYua102S42E3R0CV4E.pdf
Description:
CAP CER 3PF 1KV NP0 1111
  • Related Categories
Package/Case:
1111 (2828 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
E
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, High Voltage
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)