Johanson Technology Inc. 102S42E510KV4E
102S42E510KV4E
Part No.:
102S42E510KV4E
Datasheet:
ShinYua102S42E510KV4E.pdf
Description:
CAP CER 51PF 1KV NP0 1111
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)