API Delevan Inc. 103-150JS
103-150JS
Part No.:
103-150JS
Datasheet:
ShinYua103-150JS.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 1.11A 78 MOHM SMD
Series:
103
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.11 A
DCResistance(DCR):
78mOhm Max
Q@Freq:
55 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
2.2GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Datasheet:
ShinYua103-150JS.pdf
1. How to order 103-150JS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103-150JS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103-150JS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103-150JS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103-150JS pin diagram, 103-150JS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Part Number 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 103 103 103 103 103
Inductance 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 1.11 A 1.11 A 1.11 A 1.11 A 1.11 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 78mOhm Max 78mOhm Max 78mOhm Max 78mOhm Max 78mOhm Max
Q@Freq 55 @ 50MHz 55 @ 50MHz 55 @ 50MHz 55 @ 50MHz 55 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 2.2GHz 2.2GHz 2.2GHz 2.2GHz 2.2GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz