API Delevan Inc. 103-220MS
103-220MS
Part No.:
103-220MS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet:
ShinYua103-220MS.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 950MA 108MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard, 2 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
103
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
950 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
108mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
1.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua103-220MS.pdf
1. How to order 103-220MS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103-220MS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103-220MS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103-220MS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 103-220MS pin diagram, 103-220MS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Part Number 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 103 103 103 103 103
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 22 nH 22 nH 22 nH 22 nH 22 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 950 mA 950 mA 950 mA 950 mA 950 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 108mOhm Max 108mOhm Max 108mOhm Max 108mOhm Max 108mOhm Max
Q@Freq 50 @ 50MHz 50 @ 50MHz 50 @ 50MHz 50 @ 50MHz 50 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 1.8GHz 1.8GHz 1.8GHz 1.8GHz 1.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz