API Delevan Inc. 103-820JS
103-820JS
Part No.:
103-820JS
Datasheet:
ShinYua103-820JS.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 675MA 212MOHM SMD
Series:
103
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
675 mA
DCResistance(DCR):
212mOhm Max
Q@Freq:
34 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
915MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Datasheet:
ShinYua103-820JS.pdf
1. How to order 103-820JS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103-820JS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103-820JS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103-820JS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103-820JS pin diagram, 103-820JS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Part Number 103-180K 103-220K 103-270K 103-330K 103-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 103 103 103 103 103
Inductance 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 675 mA 675 mA 675 mA 675 mA 675 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 212mOhm Max 212mOhm Max 212mOhm Max 212mOhm Max 212mOhm Max
Q@Freq 34 @ 50MHz 34 @ 50MHz 34 @ 50MHz 34 @ 50MHz 34 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz