API Delevan Inc. 103R-120JS
103R-120JS
Part No.:
103R-120JS
Datasheet:
ShinYua103R-120JS.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 1.19A 69 MOHM SMD
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.19 A
DCResistance(DCR):
69mOhm Max
Q@Freq:
57 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
2.45GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-120JS.pdf
1. How to order 103R-120JS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-120JS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-120JS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-120JS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-120JS pin diagram, 103R-120JS datasheet?
Type - - - - -
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 12 nH 12 nH 12 nH 12 nH 12 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 1.19 A 1.19 A 1.19 A 1.19 A 1.19 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max
Q@Freq 57 @ 50MHz 57 @ 50MHz 57 @ 50MHz 57 @ 50MHz 57 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 2.45GHz 2.45GHz 2.45GHz 2.45GHz 2.45GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz