API Delevan Inc. 103R-152J
103R-152J
Part No.:
103R-152J
Datasheet:
ShinYua103R-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 340MA 840MOHM SM
Series:
103R
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
340 mA
DCResistance(DCR):
840mOhm Max
Q@Freq:
22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
115MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-152J.pdf
1. How to order 103R-152J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-152J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-152J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-152J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-152J pin diagram, 103R-152J datasheet?
Series 103R 103R 103R 103R 103R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 340 mA 340 mA 340 mA 340 mA 340 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 840mOhm Max 840mOhm Max 840mOhm Max 840mOhm Max 840mOhm Max
Q@Freq 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz