API Delevan Inc. 103R-181KS
103R-181KS
Part No.:
103R-181KS
Datasheet:
ShinYua103R-181KS.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 695MA 200MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
695 mA
DCResistance(DCR):
200mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
550MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-181KS.pdf
1. How to order 103R-181KS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-181KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-181KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-181KS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-181KS pin diagram, 103R-181KS datasheet?
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 695 mA 695 mA 695 mA 695 mA 695 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q@Freq 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 550MHz 550MHz 550MHz 550MHz 550MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz