API Delevan Inc. 103R-270KS
103R-270KS
Part No.:
103R-270KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet:
ShinYua103R-270KS.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 925MA 114MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard, 2 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
103R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
925 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
114mOhm Max
Q@Freq:
49 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
1.625GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua103R-270KS.pdf
1. How to order 103R-270KS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-270KS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-270KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-270KS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-270KS pin diagram, 103R-270KS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 103R 103R 103R 103R 103R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 925 mA 925 mA 925 mA 925 mA 925 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 114mOhm Max 114mOhm Max 114mOhm Max 114mOhm Max 114mOhm Max
Q@Freq 49 @ 50MHz 49 @ 50MHz 49 @ 50MHz 49 @ 50MHz 49 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 1.625GHz 1.625GHz 1.625GHz 1.625GHz 1.625GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz