API Delevan Inc. 103R-470KS
103R-470KS
Part No.:
103R-470KS
Datasheet:
ShinYua103R-470KS.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 820MA 145MOHM SMD
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
820 mA
DCResistance(DCR):
145mOhm Max
Q@Freq:
42 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
1.22GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-470KS.pdf
1. How to order 103R-470KS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-470KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-470KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-470KS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-470KS pin diagram, 103R-470KS datasheet?
Inductance 47 nH 47 nH 47 nH 47 nH 47 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 820 mA 820 mA 820 mA 820 mA 820 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 145mOhm Max 145mOhm Max 145mOhm Max 145mOhm Max 145mOhm Max
Q@Freq 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 1.22GHz 1.22GHz 1.22GHz 1.22GHz 1.22GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz