API Delevan Inc. 103R-681KS
103R-681KS
Part No.:
103R-681KS
Datasheet:
ShinYua103R-681KS.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 435MA 520MOHM SM
Series:
103R
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
435 mA
DCResistance(DCR):
520mOhm Max
Q@Freq:
22 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
175MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-681KS.pdf
1. How to order 103R-681KS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-681KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-681KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-681KS.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-681KS pin diagram, 103R-681KS datasheet?
Series 103R 103R 103R 103R 103R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 680 nH 680 nH 680 nH 680 nH 680 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 435 mA 435 mA 435 mA 435 mA 435 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max
Q@Freq 22 @ 25MHz 22 @ 25MHz 22 @ 25MHz 22 @ 25MHz 22 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 175MHz 175MHz 175MHz 175MHz 175MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz