API Delevan Inc. 103R-822H
103R-822H
Part No.:
103R-822H
Datasheet:
ShinYua103R-822H.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
195 mA
DCResistance(DCR):
2.5Ohm Max
Q@Freq:
22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
48MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua103R-822H.pdf
1. How to order 103R-822H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 103R-822H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 103R-822H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 103R-822H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 103R-822H pin diagram, 103R-822H datasheet?
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 195 mA 195 mA 195 mA 195 mA 195 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max
Q@Freq 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 48MHz 48MHz 48MHz 48MHz 48MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz