Rubycon 10ML22MEFC4X5
10ML22MEFC4X5
Part No.:
10ML22MEFC4X5
Datasheet:
ShinYua10ML22MEFC4X5.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
ML
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
22 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
33 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.059 (1.50mm)
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)