Rubycon 10ML47MEFCTZ5X5
10ML47MEFCTZ5X5
Part No.:
10ML47MEFCTZ5X5
Datasheet:
ShinYua10ML47MEFCTZ5X5.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Series:
ML
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
48 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)