Rubycon 10MS522MEFCTZ5X5
10MS522MEFCTZ5X5
Part No.:
10MS522MEFCTZ5X5
Datasheet:
ShinYua10MS522MEFCTZ5X5.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
30 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
45 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)