Rubycon 10YXG3300MEFCT810X28
10YXG3300MEFCT810X28
Part No.:
10YXG3300MEFCT810X28
Datasheet:
ShinYua10YXG3300MEFCT810X28.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)