NMB Technologies Corporation 11925PB-B2K-EA-00
11925PB-B2K-EA-00
Part No.:
11925PB-B2K-EA-00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
11925PB-B2K-EA-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 25MM 200VAC TERMINAL
Packaging:
Bulk
Series:
11925PB
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
220VAC
Size/Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
25.50mm
AirFlow:
53.0 CFM (1.48m³/min)
StaticPressure:
0.086 in H2O (21.5 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
30.0dB
Power(Watts):
8.00W
RPM:
2100 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)