NMB Technologies Corporation 11938SB-B0N-LA-00
11938SB-B0N-LA-00
Part No.:
11938SB-B0N-LA-00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua11938SB-B0N-LA-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 200VAC WIRE
Packaging:
Bulk
Series:
11938SB
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
200VAC
Size/Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
105.9 CFM (2.97m³/min)
StaticPressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
44.0dB
Power(Watts):
15.50W
RPM:
3100 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)